Ana Sayfa / Ana Sayfa Slayt / 57. Alay’a ‘Vefa Yürüyüşü’ne Ordu İzcileri de Katıldı

57. Alay’a ‘Vefa Yürüyüşü’ne Ordu İzcileri de Katıldı

 

Çanakkale Kara Savaşları’nın 104′üncü yılı etkinlikleri kapsamında düzenlenen “57. Alaya Vefa Yürüyüşü” tamamlandı. Yürüyüşe Ordu İdeal Gençlik ve Spor Kulübü 46 İzci ve Lideri ile katıldı.

Ordu İzcileri ilimizi gururla temsil ettiler. Ordu İdeal Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Nurettin Odabaş yaptığı açıklamada ” Kulübümüzden 46 izci Ordu izcileri olarak 57. Alaya Vefa yürüyüşüne katılmak üzere Çanakkale’ye gittiler ve bu yüce görevi başarı ile yerine getirdiler. İzcilerimize Liderlerimize teşekkür ederim. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. M. Hilmi Güler Beyede desteklerinden dolayı ayrıca teşekkür ederiz. Ordu Spor ve Gençlik Hizmetleri Müdürümüz Mustafa Genç’ede her zaman yardım ve desteklerinden dolay teşekkür ederiz”dedi.

 

Tarihi Gelibolu Yarımadası Kocadere Köyü Kamp Alanı’nda, şafak vakti çorba ikramından sonra, çifte sela ve ezan okundu. Ardından sabah namazı kılındı.

Etkinliğe Türk öğrencilerin yanı sıra, üniversite eğitimi için Türkiye’de bulunan yabancı öğrencilerle birlikte 8 bin kişi katıldı.

Kocadere Köyü Kamp Alanı’ndan başlayan yaklaşık 5 kilometrelik yürüyüş, Conkbayırı’nda sona erdi.

Türkiye İzcilik Federasyonu Başkanı Hasan Dinçer Subaşı yaptığı açıklamada” Çanakkale faaliyetimiz herkesin evine salimen dönmesiyle tamamlanmış oldu.

Biz de bu gün itibarıyla Çanakkale boğazından çıktık. Geçmedik, çıktık. Geçilmedi, ilelebed geçilemeyecek.
Çanakkale Ruhunu gençlerimize yaşatarak öğretmeye çalışan bütün izci liderlerimize, kurulumu ve toplanmayı gerçekleştiren, herşeye koşan TİFAKE ekibimize, haberleşme birimimize, yönetime, lojistik destek sağlayan İBB ye, sponsorluk yapan Kuveyt Türk’e yerel yetkililerimize Şehitlerimizin teşekkür edeceğine inancım tamdır.
Ben teşekkür edemem buna hakkım yok. Çünkü emini ki herkes bu hizmeti şehitlerimiz için verdi. Teşekkürü de o, ölü olmayan, şehitlerimiz edecektir.
Allah’a şükrediyorum ki beni böyle şehit dostu bir teşkilata hadim kılmış.” dedi.

Ordu İdeal Gençlik ve Spor Kulübü Faaliyet Sorumlı Lideri Devrim Karavelioğlu yaptığı açıklamada”57′i Alay’a Vefa Yürüyüşü’ne Ordu İzcileri olarak 46 kişilik grupla katıldık. Çok faydalı bir etkinlik oldu. Çanakkale Kahramanlıklarına yaşayarak şahit oldular. Dedelerimiz andılar. Vefa örneği gösterdiler. Geleceğimize daha umutla bakar hale geldik” dedi.

<iframe src=”https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fizcilikfederasyonu%2Fposts%2F10156497529398893&width=500″ width=”500″ height=”669″ style=”border:none;overflow:hidden” scrolling=”no” frameborder=”0″ allowTransparency=”true” allow=”encrypted-media”></iframe>

1 çanakkale

Hkkında İdeal Genç

Bir Yanıt Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar işaretlenmiştir *

*


× 1 = sekiz

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

En Başa Git