Ana Sayfa / Ana Sayfa Slayt / ”İdeal Genç Basketbol Takımı Hadis Okuma Grubu” Kuruldu

”İdeal Genç Basketbol Takımı Hadis Okuma Grubu” Kuruldu

 İdeal Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Basketbol Takımı Ufka Yolculuk 4 Hadis Yarışması Vesilesi İlan Edilen” Hadis Yılı”nda ”Basketbol Takımı Hadis Okuma Grubu ”kuruldu.

İdeal Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Başkanı Dr. Selim AKÇAY yaptığı açıklamada ”Dünya ve Türkiye geneli yapılan Ufka Yolculuk Hadis Yarışmasının Ordu ilimizde Proje ortağı külümüzdür. Yarışma organizasyonun ana unsuru Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübünün açıklamasında ”Bu yıl, Ufka Yolculuk Hadis Yarışması “Riyâzü’s-Sâlihîn’ den 1001 Hadis Seçkisi” Kitabından yapılacak. Riyâzü’s-Sâlihîn Kitabı, uzmanlar tarafından Türkiye ve Dünya’da, “en meşhur, en sahih ve en çok tavsiye edilen hadis kitabı” olarak değerlendiriliyor. İşte bu yarışmayı vesile ederek, bu yılı “HADİS YILI” ilan ediyoruz. Hadis yılında, büyük bir kampanya gerçekleştirerek,  Son Peygamber’ in (sav), insanların dünya ve ahiret saadetine vesile olacak buyruklarıyla buluşmasına aracılık yapacağız. İzciler için liderleri, sporcular için antrenörleri, bir okuma saati belirleyip ekibini yarışmaya hazırlayabilirler.” açıklaması yapıldı.

Bizde İdeal Genç Basketbol Takımı olarak Riyâzü’s-Sâlihîn’den Hadis okumaya başladık.

30 Lisanslı sporcumuz ile çalışmalarımız devam ediyor. Maç öncesi 15 dk. Hadis kitabımızdan okuma yapıyoruz. Çok faydalı ve bereketli olduğunu düşünüyoruz. Sporcularımızı yarışmaya kayıt yaptık.”dedi.

İdeal Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Her haftasonu Cumartesi-Pazar saat 14:45 Ordu Büyükşehir Belediyesi Anadolu İmam Hatip Lisesi Spor Salonunda Antrenörümüz Muammer Pınar nezaretinde çalışmalarına devam ediyor.

 http://zindegenclik.org/bu-yilin-en-anlamli-kampanyasi-hadis-i-serif-okuma-yili/

http://hadis.ufkayolculuk.com/files/Hadis_Yili_Gorselleri.zip

http://hadis.ufkayolculuk.com/

IMG_3326 IMG_3321

Hkkında İdeal Genç

Bir Yorum

  1. ben basketbol kulübümüzün oyuncularından batuhan akova burdan herkese selamlar kulübümüz gerçekten güzel ama biraz gelişmeye ihtiyacımız olduğu söylenebilir özellikle kulüp hocamız muammer hoca bize hatalarımızı göstermek için hazırlık maçları yapmasını isterdim

Bir Yanıt Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar işaretlenmiştir *

*


+ beş = 11

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

En Başa Git