Ana Sayfa / Ana Sayfa Slayt / Ordu’da Kritik Analitik Düşünme Eğitimi! Kayıtlar Başladı.

Ordu’da Kritik Analitik Düşünme Eğitimi! Kayıtlar Başladı.

Kritik Analitik Düşünme Semineri: 

       Ordu’da Sertifikalı Kritik ve Analitik Düşünme (KAD) Eğitimi (Modül-1)   yapılacaktır.

       Eğitimimiz 9 Aralık 2017 Cumartesi günü Ordu Öğretmenevi’de yapılacaktır. Program saat 09.00′da başlayacak ve tam gün sürecektir.   Program sonunda katılımcılara sertifika  verilecektir. Prpograma kayıt linkinden kayıt olup katılabilirsiniz.

KAD Semineri Kayıt Formu Tıklayınız

Sertifikalı Kritik ve Analitik Düşünme (KAD) Eğitimi (Modül-1)
Değerli Katılımcımız:
Eğitimimiz 9 Aralık 2017 Cumartesi günü Ordu Öğretmenevi’de yapılacaktır. Program saat 09.00′da başlayacak ve tam gün sürecektir. Program ücreti öğrenciler için 30₺, yetişkinler için 50₺’dir. Ücrete öğle yemeği dahildir. Program sonunda katılımcılara sertifika verilecektir.
Program kapsamında verilecek eğitimler;
-Kritik Analitik Düşünme (KAD) Nedir? (Ömer Apa)
-KAD Basamakları (H. Çelik)
-Medya Okur Yazarlığı (S. İşkin)
-Propaganda (H. Çelik)
-Capsler ve Trolleme (M. Mazı)
-Problem Çözme Teknikleri – Beyin Fırtınası Teknikleri (M. Mazı)
*Katılım için aşağıdaki formu doldurup ücreti ilgili hesaba yatırmanız gerekmektedir.
** Hesap numarası/İBAN TR53 0020 5000 0086 1797 1000 01 Ordu İdeal Gençlik, Spor ve İzcilik Kulübü Derneği

KAD NEDİR?

Kritik ve analitik düşünme, temelde zihinsel işlevlerin kullanıldığı bilişsel bir beceridir/aktivitedir. Dikkat, hafıza, muhakeme, algılama ve çıkarsama yapma gibi bir dizi zihinsel sürecin, eş zamanlı olarak etkileştiği, bir süreçler bütününü temsil eder. Aynı şekilde seçme, kategorize etme, kıyaslama, tümevarım, tümdengelim, mecaz, benzetme, ayrıştırma ve soyutlama gibi kritik ve analitik düşünmenin diğer bileşenlerinden de söz edebiliriz. Günlük yaşantımızdaki olağan, sıradan, istemsiz, sistemsiz düşünmeden farklı olarak, farkındalık temelinde bilinçli, ilmî ve hür düşünmedir.

Düşünme makinesi olarak tabir edebileceğimiz zihnimizin en önemli işlevi düşünme, ürünü ise düşünce, fikirler ve kararlardır. Düşünme makinemiz mevcut küçük parçaları birleştirerek, bir başka yeni parça yapabileceği gibi, bir bütünü parçalara ayırabilir. Mevcut bilgileri hammadde olarak kullanır, onları belli kriterler ekseninde işler ve orijinal, amaca yönelik, yeni ürünler ortaya koyabilir. Kritik ve analitik düşünen birey; orijinal, amaca yönelik ürünler çıkarabilirken, sıradan düşünen kişiler ancak basit-kopya ürünler çıkarabilirler.

İLGİLİ lİNK:

http://www.kritikanalitik.global/

3f2a5197-3985-4506-97ed-44e1c30c7d46

kad

 

Hkkında İdeal Genç

Bir Yanıt Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar işaretlenmiştir *

*


9 − üç =

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

En Başa Git